Smaki Oslo Chillout Travel Centre

Chillout Travel Centre

Chillout Travel Centre spokojnie można nazwać rajem dla miłośników podróży. Znajdziemy tutaj wszystko to, czego potrzebujemy (i nie potrzebujemy ) przygotowując się do kolejnego wyjazdu.
Ja jednak wpadam tutaj najczęściej nie na zakupy, ale po nową dawkę inspiracji i obowiązkową kawę z chilli.

Chillout Travel Centre w dzielnicy Grünerløkka w Oslo to mianowicie miejsce o wielofunkcyjnym charakterze. Z pozoru nie jest niczym wyjątkowym, gdyż w Oslo znajduje się wiele lokali stanowiących na przykład połączenie kawiarni i sklepu z antykami. Chillout Travel Store to natomiast aż cztery w jednym – sklep turystyczny, biuro podróży, księgarnia i kawiarnia.

W Chillout możemy wyposażyć się w książki, mapy, gry, ubrania, rozmaity sprzęt turystyczny oraz wiele mniej przydatnych gadżetów. Jeśli jednak nie mamy w planie zakupów, to możemy po prostu miło spędzić tutaj czas przeglądając podróżniczą literaturę albo spotykając się ze znajomymi. Pozostaje wybrać z oferty Chillout coś do picia lub jedzenia i wygodnie się rozsiąść przy jednym ze stolików…

W menu lokalu poza dużym wyborem napojów kawowych i herbat, znajdziemy słodkie wypieki takie jak bułeczki z cynamonem (kanelboller), z chilli i czekoladą (sjokolade & chilli boller), muffiny i ciasteczka. Dawniej specjalnością lokalu było także czekoladowe ciasto z chilii, ale ostatnio dowiedziałam się, że tego wypieku nie ma już w ofercie.

Pomysłodawcą założenia lokalu było dwóch studentów z Bergen – Fredrik og Jarle, którzy już podczas studiów marzyli o otwarciu podróżniczej kawiarni. Po napisaniu pracy magisterskiej z marketingu traktującej właśnie na ten temat, postanowili wspólnie wprowadzić ten koncept w życie. W 2007 roku otworzyli pierwszy lokal w Bergen, w 2010 roku kolejny – w Oslo (opisany powyżej). Trzeci sklep (nieco mniejszy, bez kawiarni) otwarty w 2016 roku w Oslo znajduje się na ulicy Bogstadveien 41.

Właściciele przyznają, że ich miejsce ma przede wszystkim dostarczać odwiedzającym inspiracji do podróżowania po świecie. Chętnie służą również pomocą w kwestii wyboru miejsca kolejnej podróży, jak i kompleksowego przygotowania do wyjazdu – od pomocy w organizacji, poprzez rekomendację przewodników i lektur, odpowiedniego sprzętu i ubrań. Od czasu do czasu organizowane są również prezentacje i spotkania podróżników.

Wygodna sofa, pyszna kawa i masa inspirujących książek dostępnych na wyciągnięcie ręki to dla mnie idealne połączenie zapewniające miło spędzony czas. Jeśli poza podróżami, jesteście również miłośnikami chilli, to w Chillout Travel Centre na pewno uda Wam się zchilloutować

Lubicie kawiarnie podróżnicze? Próbowaliście kawy albo wypieków z chilli?

Chillout Travel Store / Centre
Markveien 55, Oslo (Grünerløkka)
http://www.chillout.no

Chillout Travel Store

Chillout Travel Store

Chillout Travel Store

Chillout Travel Store

Chillout Travel Store

Chillout Travel Store

5 Comments

 1. Agnieszka F.
  March 10, 2017

  Nie no, ja jestem chyba najbardziej pod wrażeniem tego kącika podróżniczego,a własciwie to chyba kąta, bo sporo tam tych rzeczy!!! WOW!

  Reply
 2. Kasia z Kanada się nada
  March 16, 2017

  Oj coś czuję, że by mi się podobało tam! I jeszcze kawa z chili (i pewnie czekolada też!). Bardzo fajne i pelne klimatu są takie miejsca. Jakoś w Vancouver jeszcze nie znalazłam, ale to może kwestia szukania… Pozdrowienia z Kanady !

  Reply
  1. Marta
   March 17, 2017

   Tak, gorąca czekolada z chilli jest również. Jestem przekonana, że w Vancouver jest wiele inspirujących kawiarni. Dzięki, że wpadłaś!

   Reply
 3. Magajka
  June 29, 2017

  O matko! Za tydzień przylatuje na tydzień. Mam nadzieje, że uda mi się znaleźć to miejsce

  Reply
  1. Marta
   June 30, 2017

   Fajnie! Udanego wyjazdu!

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *