Nordic Talking 2018. Spotkanie miłośników Północy

Nordic Talking 2018. 
Spotkanie miłośników Północy

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „Nordic Talking. Spotkanie miłośników Północy”, które odbyło się w minioną sobotę (14 kwietnia) w gdańskiej Sztuce Wyboru. Ponad 40 pasjonatów prowadzących blogi, fanpage’e na Facebooku, konta na Instagramie i Twitterze, jak również autorów książek przyjechało z różnych zakątków Polski i Europy, aby podzielić się swoją pasją i miłością do krajów nordyckich.

Podczas części oficjalnej wysłuchaliśmy siedmiu prelegencji oraz panelu dyskusyjnego, w którym wzięło udział grono mieszkających na Północy Polaków. Spotkanie zakończył pokaz poruszającego i intrygującego filmu pt. „Rower” (reż. Adam Hartwiński). W przerwach między prezentacjami zrobiliśmy małe książkowo-prasowe zakupy, obejrzeliśmy wystawy i ucięliśmy szybką pogawędkę z kilkoma osobami.

Całe wydarzenie zorganizowane było perfekcyjnie i jedyne, czego żałujemy to fakt, że mieliśmy zdecydowanie za mało czasu (w niedzielę rano musieliśmy już wracać do Oslo z uwagi na popołudniowy koncert zespołu Ulver), żeby chociaż przybić piątkę z każdym z uczestników. Zarwana noc z soboty na niedzielę pozwoliła nam porozmawiać z kilkoma osobami więcej i musimy przyznać, że warto było poświęcić tych kilka dodatkowych godzin snu. Niemniej jednak czujemy niedosyt i żałujemy, że nie udało nam się porozmawiać ze wszystkimi. Nadrobimy to jednakże za rok, a z niektórymi być może spotkamy się wcześniej…

Pomimo braku czasu i dość napiętego grafiku znaleźliśmy jeszcze chwilę, żeby po baaardzo długiej przerwie pospacerować po gdańskiej Starówce i wykonać kilka zdjęć na pamiątkę tego wyjątkowego dnia. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach pogoda sprzyjała, a my nabraliśmy ochoty (nie po raz pierwszy zresztą), żeby kiedyś wybrać się do Trójmiasta na dłużej.

Ogromne podziękowania należą się organizatorkom ze szkoły językowej Trolltunga oraz grupy Moods of Scandinavia, gdyż trzeba podkreślić, że zadbały nie tylko o najmniejsze detale, ale także wyśmienitą atmosferę.
Dziękujemy również sponsorom: Stena Line, Wipro, Hafnarstræti Hostel Iceland, Wydawnictwo Poznańskie, Smak słowa oraz wydawnictwo Wiatr od morza.

Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale bogatsi o nowe znajomości, zainspirowani i zmotywowani do dalszej pracy – nie tylko nad blogiem, ale także innimi projektami.

Do zobaczenia na kolejnej edycji Nordic Talking!

Posłuchaj rozmowy z Magdą Szczepańską – jedną z organizatorek Nordic Talking na Radio Gdańsk.
Zobacz nagrania z prezentacji na fanpage Trolltunga.

Gdańsk
Gdańsk
Gdańsk
Gdańsk
Gdańsk
Gdańsk
Gdańsk
Gdańsk
Gdańsk

Autorką poniższych zdjęć jest Katrina Lukina.

Nordic Talking 2018
Nordic Talking 2018
Nordic Talking 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *