Kawa od Czerwonego Kozła z Oslo

Red Goat Coffee Oslo

Røa to część mieszkalna Ullern – jednej z dzielnic Oslo. Nieopodal tamtejszej stacji metra stoi sobie niepozorna budka, która tak naprawdę w czasach swojej świetności służyła za… sterówkę norweskej łodzi Barmsund.
Co może się mieścić w tak oryginalnym miejscu?
Okazuje się, że jest to jedna z lepszych kawiarni w Oslo – Red Goat Coffee!

Łódź została zbudowana w 1911 roku i miała całkiem długą i ciekawą historię. Przeszła wiele remontów, była przebudowywana i wielokrotnie zmieniała właścicieli. Więcej można przeczytać tutaj.
W 1968 roku łódź została przetransportowana do Trøndelag i ponownie przebudowana przez nowych właścicieli. Podczas przebudowy wymieniono między innymi sterówkę, a stara trafiła na sprzedaż.
Na jej zakup zdecydowała się para młodych ludzi – obecnych właścicieli i tak sterówka trafiła do Oslo.

Kim więc sa Ci właściciele?
Otóż mieszanka to nietypowa, ponieważ on pochodzi z Alaski, a jego towarzyszka ze Szwecji. Gdy do tego dodamy, że kawiarnię prowadzą w Oslo dostajemy pełen obraz unikalności tego miejsca. Niestety nie znalazłam nigdzie informacji, dlaczego zdecydowali się na osiedlenie w Norwegii oraz otworzenie nietypowego baru.

Serwowana przez nich kawa jest wysokiej jakości, świetnie smakuje, a głównym typem jest palona na Alasce arabica dostępna tam pod marką The Kaladi Goat.

Istnieje również możliwość zakupu ziaren do własnego zmielenia albo wersji zmielonej odpowiednio do preferowanego sposobu parzenia np. do aero pressu.

Cieszę się, że łódź Barmsund otrzymała nowe życie i mieszkam w pobliżu tego wyjątkowego baru. Kiedy jestem w drodze z pracy albo na spacerze w okolicy mogę wstąpić na ulubioną kaffe latte z syropem makadamia.

Jeśli będziecie kiedyś w pobliżu serdecznie polecam wizytę na rynku w Røa. Stacja metra Røa znajduje się w odległości 30 metrów, a podróż z centrum miasta zajmuje około kwadrans.
W okolicy znajduje się kilka przyjemnych miejsc na spacer jak chociażby dolina Mærradalen albo jezioro Bogstadvannet, a kubek ciepłej kawy z pewnością dodatkowo umili taką wycieczkę.

Red Goat Coffee
Austliveien 2
0751 Oslo
Ullern

Red Goat Coffee Oslo

Red Goat Coffee Oslo

Red Goat Coffee Oslo

Red Goat Coffee Oslo

Red Goat Coffee Oslo

Red Goat Coffee Oslo

Red Goat Coffee Oslo

7 Comments

 1. Voyagedegustacje
  November 23, 2014

  świetne miejsce. z przyjemnością napiłabym się tej kawy:)

  Reply
 2. TimidSmile
  November 23, 2014

  od razu wyobrazilam sobie Twoja minę jak odkryłaś to miejsce i zasmakowalas czarnego eliksiru

  Reply
 3. Agnieszka F.
  November 23, 2014

  Ale ciekawa miejscówka Myślę, że kawa wyborna!

  Reply
 4. Ewa
  November 24, 2014

  Ciekawe czy dałoby się zamowić syrop z macadamii bez kawy należę do tego chyba 1 promila ludzkości, które kawy nie lubią i nie piją

  Reply
  1. Marta
   November 24, 2014

   Dziwna jesteś… Red Goat Coffee serwuje również inne napoje, więc mogłabyś zamówić na przykład ciepłe mleko z syropem makadamia, kakao albo herbatę

   Reply
 5. Beata
  November 24, 2014

  Oj chętnie napiłabym się tam kawki. Fajne miejsce.

  Reply
 6. Edyta
  December 9, 2014

  Super miejsce! Tylko nie po drodze

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *