Bolonia i Ferrara

Bolonia i Ferrara

Tegoroczne ferie letnie rozpoczęliśmy od krótkiego wypadu na północ Włoch. Po raz… czwarty nasz wybór padł na Bolonię. Tym razem jednak w ramach urozmaicenia odwiedziliśmy dodatkowo pobliską miejscowość Ferrara.

Przyjemnie było na kilka dni zmienić nieco klimat i odwiedzić ulubione miejsce na północy Włoch. Nie poczyniliśmy tym razem dużych odkryć w temacie lokali gastronomicznych czy też włoskiej kuchni, ale przetestowaliśmy kilka nowych gelaterii, kawiarni i miejsc serwujących street food. Wszystkie uważamy za całkiem warte polecenia – Gelateria Gianni, Pizza Fuerte oraz Magnifico, gdzie jedliśmy panini z szynką parmeńską.

Warto było wybrać się z krótką wizytą do renesansowej Ferrary wpisanej na listę UNESCO. Miejscowość okazała się zaskakująco urocza, nieco spokojniejsza od zatłoczonej turystami Bolonii, a ciekawego charakteru nadają wszechobecne rowery…

Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na wyjazd do Włoch latem i zgodnie z naszymi obawami, było zdecydowanie za ciepło i zbyt tłoczno Pomimo tego, że wszechobecne arkady chroniły przed nadmiarem słońca, to jednak brakowalo nam rześkiego, morskiego powietrza… Bolonia nie zrobiła na nas takiego wrażenia, jak podczas wcześniejszych trzech wizyt. Swoją rolę odegrała na pewno pora roku, ale nie bez znaczenia jest również to, że od momentu przeprowadzki za granicę zmieniło nam się nieco postrzeganie świata i podejście do podróżowania… Bolonii bliżej jest na pewno do miast polskich niż norweskich, więc włoskie klimaty szybciej nas obecnie męczą… Niemniej jednak do Włoch chętnie jeszcze wrócimy, ale tym razem zimą lub jesienią, zaś latem i wiosną będziemy uciekać na północ Europy…

Poniżej kilka migawek z czerwcowej wizyty w Bolonii i Ferrarze.

Panorama Bolonii z San Michele In Bosco
Bolonia
Bolonia

Le Due Torri (Dwie Wieże) w Bolonii
Bolonia
Bolonia
Bolonia

Uliczki Starego Miasta w Bolonii
Bolonia
Bolonia
Bolonia
Bolonia
Bolonia
Bolonia

Stare Miasto w Ferrarze
Bolonia
Bolonia
Bolonia
Bolonia
Bolonia
Bolonia

Zamek Castello Estense – najbardziej charakterystyczny zabytek Ferrary
Bolonia
Bolonia

Renesansowy pałac Palazzo dei Diamanti w Ferrarze
Bolonia

Basilica Cattedrale di San Giorgio Martire – największy kościół w Ferrarze
Bolonia
Bolonia

Mury miejskie otaczające centrum Ferrary
Bolonia

4 Comments

 1. Beata
  July 3, 2015

  Ja Włochy uwielbiam pod każda postacią, ale najbardziej kocham małe toskańskie miasteczka!:)

  Reply
 2. marcelina
  July 5, 2015

  Wyjazd musiał być udany
  Piękne miasto i od razu spodobała mi się ulica z parasolkami, cudna!

  Reply
 3. Agnieszka F.
  July 5, 2015

  Pospacerowałabym tymi uliczkami… Urzekły mnie te kolorowe parasolki :)))

  Reply
 4. Travelling Milady
  July 9, 2015

  A ja nie byłam tam ani razu. Mam problem, ponieważ Włochy dość łatwo wygrywają z innymi destynacjami. I jak czytam taki wpis to zaczynam się robić monotematyczna w moich podróżach:)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *